Alkalické baterie Zobrazit v plné velikosti

Alkalické baterie

Poskytujeme servis průmyslových baterií a akumulátorů dle požadavků jednotlivých výrobců a druhů použití. Specializujeme se zejména na olověné (Pb), nikl cadmiové (NiCd) a lithium-iontové (Li-ION) baterie. U těchto záložních zdrojů se v drtivé většině jedná o alkalické baterie výrobce SAFT - FERAK.


Více informací

Někdy jsou tyto baterie též nazývány jako "louhové baterie" a vyznačují se dlouhou životností a odolností. Samozřejmostí je pak poskytování kompletního servisu a poradenství, a to i u akumulátorů staničních, trakčních, startovacích a jiných speciálních baterií, stanicí UPS, usměrňovačů a dalších zařízení.

Druhy servisní činností:

  • Dobíjení  (provádí se u polonabitých článků u nichž byla provedena kontrolní zkouška)
  • Uvedení článků do činnosti (provádí se u opravených baterií, případně článků, nebo dlouho skladovaných bateriíí, případně článků)
  • Běžná údržba (sestává se z očištění baterie, očištění článku,kontrola propojení jednotlivých článků, výměna elektrolytu, příprava článku pro nabíjení, konzervace článku)
  • Kontrolní zkouška (pro zjištění předepsaných parametrů opravované baterie, případně článků)
  • Kapacitní zkouška (dle požadavků zákazníka a předepsaných parametrů baterie)
  • Montáž a demontáž (odpojení spojky, povolení bočnice skříně, výměna vadného článku)

 

Při správně prováděném servisu a pravidelné údržbě je životnost alkalických baterií takřka neomezená. Dle výrobcem udávaných servisních cyklů pro jednotlivé baterie a akumulátory se tento servis provádí zpravidla 1x za 1-2 roky. Na všechny naše servisní úkony samozřejmě vystavujeme originální servisní protokoly a poskytujeme záruční servis.

Kontaktní telefon:

Tomáš Šilhavý - 723 331 820 (baterie), e-mail: info@bestdrivekd.cz

Ing. Jiří Sabou - 777 555 215 (záložní zdroje), e-mail: kunick@kunick.cz