Dezinfekce klimatizace Zobrazit v plné velikosti

Dezinfekce klimatizace - klimatizace Beroun

Základní údržba klimatizace spočívá v čištění a dezinfekci výparníku klimatizace a větracích kanálů/otvorů/šachet, včetně výměny pylového filtru.


Více informací

Přednost služby

Časově nenáročná služba bez delšího vyloučení vozidla z provozu

Přínos pro zákazníka

Klimatizace se zbaví škodlivých mikroorganizmů, plísní, nepříjemného zápachu a dráždivých účinků.

Popis

Dezinfekce výparníku a větracích šachet patří mezi základní údržbu klimatizace, kterou by měl každý majitel vozu s klimatizací pravidelně dodržovat. Výparník klimatizace je díl, který slouží k ochlazování proudícího vzduchu, nasávaného ventilátorem z okolí, zbaveného nečistot vlivem průchodu přes pylový filtr. Při provozu klimatizace se na výparníku vlivem teplotních rozdílů sráží atmosférická vlhkost, která vytváří ideální prostředí pro tvorbu mikroorganizmů a plísní. Takto zanedbaná klimatizace má nejen škodlivé účinky na zdraví cestujících, ale obtěžuje prostředí uvnitř automobilu i zápachem. Pokud se po dezinfekci klimatizace nepodaří napoprvé zápach úplně odstranit, je to známka zanedbané údržby a je potřeba dezinfekci v krátké době zopakovat. Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.

Součástí této služby je také výměna pylového filtru. Pylový filtr se po určité době zanese prachem, listím apod., čímž se rapidně sníží účinnost ventilátoru topení a také klimatizace. Výměna pylového filtru se doporučuje provádět po ujetí 15 000 km nebo alespoň 1x za rok, v závislosti na prostředí, ve kterém se automobil pohybuje.

Stejně jako ostatní části automobilu i klimatizace vyžaduje pravidelnou péči. Pravidelné kontroly této části klimatizace, předpokládají nezbytné servisní vybavení a odborně proškolený personál. To vše jsme právě pro Vás ve vybraných servisech BestDrive připravili.

V síti vybraných servisních prodejen BestDrive jsme připraveni o klimatizaci ve Vašem vozidle pečovat.